Дома Тагови Жан Митрев клиника

Таг: Жан Митрев клиника

Секој маж навремено треба да си закаже преглед на простата, а...

Сè што треба да знаете за магнетна резонанца на простата: Кај возрасен маж, простатата е голема како орев или костен. Таа е сместена под мочниот меур, на...

Нови цени на тест за ковид-19 во Клиника „Жан Митрев“

Сведоци сме на континуираниот пораст на бројот на лица позитивни на COVID-19, а со самото тоа и зголемена потреба од навремено и точно дијагностицирање...

Зголемена достапност на кардиолошките и кардиохируршките интервенции – селективна коронарографија

Излегувајќи во пресрет на сите оние пациенти, кај кои е неопходно изведување на кардиохируршка интервенција, а пред тоа,  предоперативна коронарографија, едно потсетување,  дека  предоперативната...

Д-р Жан Митрев со својот тим му даде нова шанса за...

Малиот Мики, како што го нарекувавме додека престојуваше во нашата клиника, во одделението за интензивна нега во педијатрискиот оддел беше донесен веднаш по неговото...

Чичко Ванчо излечен од коронавирус по што успешно му беше изведен...

Јас сум Чолков Ванчо од Скопје и во клиниката „Жан Митрев“ дојдов пред нешто повеќе од еден месец. Пред да дојдам тука почуствував болки...

16 Октомври – Светски ден на храната: Храната е основата на...

Значењето на овој ден е сеуште актуелно, иако за прв пат беше одбележан во далечната 1979 година- пред 41 година. Тогаш а и сега...

После 71 ден од инфектирањето со ковид, еве што се случува...

Воспаление на срцевиот мускул после прележана инфекција со вирусот КОВИД – 19 Инфекцијата со вирусот Koвид – 19 претставува голем здравствен проблем, бидејќи ги напаѓа...

И децата не се имуни на КОВИД-19, а еве кои се...

Кои се првите симптоми на КОВИД-19? Новата инфекција од Корона вирусот може да предизвика, меѓу другото, покачена температура, кашлица и болки во мускулите. Овие симптоми...

Ако сте COVID-19 позитивни, не сте сами! ПОВРЗЕТЕ СЕ СО НАШИОТ...

Согласно нашето искуство од досегашниот третман на пациенти позитивни на коронавирусот, увидовме дека постои голема потреба за следење на состојбата на оние пациенти кои...

Д-р Кристина (психолог): Овој месец да го посветиме на здравјето на...

Пишува: Доц. д-р Кристина Егуменовска, Психолог-психотерапевт - Месец посветен на важноста на физичкото, сек-суално, репродуктивно и ментално здравје на жената. Бременост, самопреглед на дојки, менопауза...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"