Дома Тагови вкусен колач

Таг: вкусен колач

МЕКА ЧОКО-КЕКС ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Чудо од десерт со невеpојатен...

Ова е уникатен десерт кој се приготвува за 5 минути, а има невеpојатно одличен вкус. Пробајте го еднаш и ќе се уверите колку е...

Не верував дека од толку евтини состојки може да се направи...

Ако имате дома три банани и една рака ореви, не чекајте и направете го овој превкусен колач, нема да се покаете. Сите останати состојки...

ТИТОВ КОЛАЧ: Старински колач кој сите го правеа во Југославија, а...

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува...

3 СОСТОЈКИ, 10 МИНУТИ ЗА ПОДГОТОВКА: Без шеќер и без рерна...

Многу едноставен и вкусен колач кој може да го јадете дури и навечер - не содржи шеќер, а има корисни белковини кои ќе ве...