Дома Тагови витамин Ц

Таг: витамин Ц

ПЕКАРСКА ТАЈHА: Во тестото додајте го овој витамин и ќе ги...

Можеби некогаш сте се запрашале зошто печивата од пекарниците се толку многу меки и подолго остануваат свежи без да се расипат? Денес сето тоа се...

ДОЛГО ГО БАРАВ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Домашен витамин Ц со 100% aпсoрпција...

Вредноста на витаминот Ц како исклучително корисно средство во превенцијата и третманот на многу болести е одамна позната. Тој е најcилниот антиокcиданс меѓу витамините...

Стар народен лек за чистење на белите дробови – како нови

Сигурно знаете дека боровата шума е мевлем за белите дробови, а дознајте што сè може да направи чајот приготвен од борови иглички. Како за...

Сируп од портокали и лимони-превкусен сок полн со витамин Ц кој...

Сируп од портокали и лимони – превкусен сок полн со витамин Ц. Фото и рецепт: Зорица Стајиќ. Овој домашен сок т.е сируп е многу...

Секој ден пијте по една чаша од овој евтин сок и...

Природата изобилува со плодови кои се решение за речиси секој здравствен проблем. Па така на пример, сокот добиен од црвената зелка е исклучително здрав...

Број на витамини споредено со цената – го даде победникот: КОМПИРОТ...

Компирот е сепак, крал на витамините? Постои причина зошто сите веднаш помислуваме на витамин Ц кога ќе размислуваме на кој начин да го зајакнеме имунолошкото...

TEPAПИЈА CO ВИTAMИH Ц: Ведран имал тyмop на вратот, успешно го...

Кога ќе помислиме на витамини, најчесто се досетуваме на најпознатиот меѓу витамините, а тоа е витаминот Ц. Откриен е околу 1930 година. Меѓутоа, неговата...

Еден портокал е многу покорисен од една мултивитаминска таблета, ако го...

Портокалите се овошки кои потекнуваат од неколку видови мали дрвја или грмушки од родот аргуми. Поточно, припаѓаат на семејството Rutaceae, нареченицитрусни овошја, заедно со...

Д-р Перишиќ: Кога ќе влезете во месарница, побарајте вакво парче месо,...

Следниот пат кога ќе одите во месарница, купете вакво парче месо - преполно е со витамин Д, советува попу-ларниот доктор Перишиќ кој гостуваше во...

Овие суплеметни не ги земајте заедно: правилната комбинација и времето се...

Витамините и минералите се супстанции неопходни за нормално функционирање на нашето тело. Тие се одговорни за правилниот тек на сите процеси во организмот почнувајќи...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"