Дома Тагови висок крвен притисок

Таг: висок крвен притисок

Болка во нозете може да биде опасен симптом – по прекинување...

Пишува: Д-р Симона Јовчевска Пушењето како најзначаен ризик фактор за развој на периферна артериска болест Периферната артериска болест (ПАБ) настанува кога артериите на нозете стануваат блокирани...

Познат доктор тврди дека високиот притисок треба да се лекува со...

Московскиот доктор Александар Шишонин го говори она што ниеден доктор нема да ви го каже. Неговите остри одговори немилосрдно ги рушат сите двоумења на...

Запознајте ја бабата (77) која пука од здравје: Го пијам ова...

Делува кај чиреви, улкуси и респираторни тегоби, помага во спречување на бактериски инфекции... Проблемот со зголемен крвен притисок и шеќер во крвта денес ги мачи...

Еликсир против висок крвен притисок – ги чисти крвните садови и...

Фото и рецепт: Дијана Поповиќ Кога ќе прочитаме дека некој природен лек содржи лук, веднаш го прескокнуваме, зошто не сакаме да “смрдиме” и сите да...

Рецепт со ѓумбир, лук и лимон – за една седмица го...

Високиот крвен притисок најчесто е тригер за болести на срцето, за срцев и мозочен удар, а пациентите главно ги игнорираат симптомите кои укажуваат на...

Го мерите притисокот дома? Еве каде би можеле да погрешите…

За високиот крвен притисок велиме дека е тивок убиец, бидејќи болните можат да живеат со многу високи вредности на крвен притисок, а без видливи...

Доктор Солаковиќ: Јас вака правам за да го намалам притисокот и...

Доктор Емир Солаковиќ во текот на гостувањето во една емисија даде одличен совет како да се намали високиот крвен притисок, а од друга страна...

Диња: ги лекува бубрезите и го намалува високиот крвен притисок! Еве...

Дињата е едногодишна зељеста билка, со полегнати ластари. Листовите се големи а плодот жолт, многу сочен, благ и различен по големина. Се одгледува во...

Мојот кардиолог ми ги прочисти артериите и ми го излекува високиот...

Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите, да го намали нивото на лошиот холестерол и да го нормализира крвниот притисок. Поради...

Ја газиме, прескокнуваме, ја кинеме а не знаеме колку многу е...

ОВЧАРСКА ТОРБИЧКА – Capsella Bursa-Pastoris (Русомача, ме сака-не ме сака, Бабини гниди, Моминска трева) Овчарската торбичка е едногодишно или двегодишно растение, со исправено, слабо разгрането...