Дома Тагови висок крвен притисок

Таг: висок крвен притисок

3 ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА ОСЛАБЕТЕ, ДУРИ И ДА...

Нутриционистот и гастроентеролог Рустем Садиков откри кои се трите главни знаци кои укажуваат дека човекот треба да ослабе. Покрај згоените, на кои навистина им...

ЛЕК ЗА СПУШТАЊЕ НА ПРИТИСОКОТ: Спојте ги овие 3 состојки и...

Високиот кpвен притисок, или хипертензијата, е една од главните причини за срцеви заболувања, па затоа е многу важно редовно да се следат неговите вредности,...

Aко притисокот ви паѓа кога е жешко, сите го пробуваат овој...

Иако, ова лето се соочивме со екстремно топли температури, сепак очигледно е дека тие ќе продолжат и во текот на септември, со мал пад...

За овие намирници никогаш не би рекле дека го покачуваат притисокот,...

Високиот кpвен притисок има здравствени последици доколку не се лекува. Избегнувањето на храна богата со сол е императив доколку сте загрижени за вашиот кpвен...

Внуката го откри рецептот на баба и за холестерол и притисок:...

Баба од 85 години секојдневно јаде по 2 лажички од следната смеса за регулација на холестеролот и притисокот. Смесата е одамна позната како природен...

ЕВЕ КАКО ДА ГО НАМАЛИТЕ ВИСОКИОТ ПРИТИСОК СО ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ: Запамтете...

Ако имате проблеми со висок к рвен притисок, обратете внимание на овој корисен совет кој го објасни д-р Ненадиќ. До појава на висок к...

СИЛНИ, ДЕБЕЛИ ИЛИ СЛАБИ НОЗЕ: Еве кој вид на тело природно...

Ако имате силни и крупни нозе, дали вашето тело е изложено на поголем ризик за здравјето или, напротив, помал? Високиот кр-вен притисок зависи од...

БАБА СЕКОЈ ДЕН ЈАДЕ ПО 2 ЛАЖИЧКИ ОД ОВАА СМЕСА: За...

Баба од 85 години секојдневно јаде по 2 лажички од следната смеса за регулација на холестеролот и притисокот. Смесата е одамна позната како природен...

БРУСНИЦА: Лекува уринарни инфекции, го јакне имунитетот и го намалува притисокот

Брусница е повеќегодишна билка која потекнува од Северна Америка и Источна Азија. Растението е грмушесто и може да порасне до 40 цм во висина...

Народен лек со кромид, се пие 10 дена, а делува цела...

Кромидот има антиканцерогено дејство поради присуството на сулфурните компоненти и флавоноидните антиоксиданти на истиот. Притоа има имуностимулирачки ефект – пред сè заради солидните количини...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"