Дома Тагови вид

Таг: вид

ПО 1 ЛАЖИЦА НАВЕЧЕР: Подобрете го видот, замагленоста пред очите и...

Очите се еден вид на фотоапарат, кои ги регистрираат појавите, предметите, ликовите и разните случувања околу нас. Со текот на годините, очите почнуваат почесто...

Лек за слаб вид, магла пред очите и појава на шари,...

Очите се најразвиениот сетилен opган во телото. Всушност, многу поголем дел од мозокот е насочен на одржување на функциите на видот отколку на другите...

Д-Р МАРИО: Овој чај го менува здравјето на очите, спречува катаракта...

Доктор Марио Лабудовиќ кој во својата долгогодишна пракса своите третмани ги комбинира со природната медицина, овојпат се осврна и на здравјето на очите, па...

ЗДРАВО ОКО И ВИД – ОВА ГИ PEШABA CИTE ОЧНИ БОЛЕСТИ

Иако не расте во нашите краишта, мангото е овошје кое заслужува големо внимание. Мангото е исклучително богат плод со антиоксиданти и многу важни нутриенти,...

Моќен лек кој го подобрува видот, витамински напиток по рецептот на...

Во 1960-тите во една руска oфталмолошка клиника, покрај редовното лекување и медицинска терапија, рускиот лекар, офталмолог и хирург Владимир Петрович Филатов ги советувал пациентите...

Оваа билка го враќа видот, го чисти црниот дроб од масни...

Цвеклото е црвен коренест зеленчук кој најчесто се консумира сиров но и како салата. Многумина не го сакаат, но не знаат дека цвеклото е...

Имам 60 години – еве како си го повратив видот и...

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред се и се целосно во право што го прават тоа. нашето здравје е најважна работа во животот...

Масло кое ги чисти мокрачните канали, го зајакнува срцето и го...

Маслото од семки од тиква е богато со цинк, витамините А, Е, Ц и К, а во свежа состојба содржи повеќе од 60 проценти...

Откријте ги седумте тајни на морковот!

Каква би била таа супа, вариво или сос- без морков? Овој вкусен коренест зеленчук е непресушен извор за кулинарски инспирации и претставува добар извор...

Прогледајте – со помош на Бионичка леќа, метод подобар од ласерската...

Според Д-р Гарт Веб, доктор по оптометрија од Канада, кој ја измисли таканаречената​“Бионичка леќа“, луѓето ќе може конечно да прогледаат. Бионичката леќа ќе треба да се вградува во човековото око. Ова...