Дома Тагови Уштипци

Таг: Уштипци

СПРЕМНИ ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ – ОДЛИЧНА ИДЕЈА: Појадок за целото семејство,...

Многу едноставно и брзо, а неверојатно вкусно. Ова се еден вид на уштипци со зеленчук кои мора да ги пробате. Тестото не треба да...

Уштипци од сирење кои се печат во рерна, без капка масло...

Однадвор се крцкави, а кога ќе ги гризнете се топат во уста. Овие уштипци се нешто највкусното што сум го јадела во последно време!...

НЕОДОЛИВИ И БРЗИ УШТИПЦИ ОД ЈАЈЦА И ЈАБОЛКА: „Боли глава“ колку...

Совршен викенд десерт кој не треба да го пропуштите. Неодоливото вкусно тесто се приготвува од состојки кои сигурно веќе ги имате во кујна. Многу...

ПОСНИ МЕКИЦИ: Шушкави, меки како душа, шупливи и многу вкусни

Домашните уштипци или мекици се многу вкусни, а се приготвуваат без јајца и млеко, па доколку постите може да ви бидат одличен појадок или...

ЈОГУРТНИ УШТИПЦИ: Спремни за само 15 минути, а подобри и помеки...

Едноставен рецепт за уштипци - брз појадок кој многу лесно се приготвува. Можат да си го приготват и почетници во кујната. Овој „викенд“ појадок...

ВКУСНИ ЈОГУРНИ МЕКИЦИ НА ПОИНАКОВ НАЧИН: Многу лесно и едноставно, без...

Одличен рецепт кој мора да си го запишете. Сите состојки се мешаат и се добива меко тесто кое се црпи со лажица. Дополнително во...

ТОПОЛ ПОЈАДОК ЗА 15 МИНУТИ И 3 СОСТОЈКИ: Рецепт за најбрзи...

Едноставен рецепт за уштипци - брз појадок кој многу лесно се приготвува. Можат да си го приготват и почетници во кујната. Овој „викенд“ појадок...

НАЈДОБРИТЕ УШТИПЦИ НА СВЕТ: Меки, без развлекување на тестото

Уштипците може да се подготват според неколку различни рецепти, но најчесто ги правам на овој начин. Брзо, едноставно, не мора да ги замачкувате рацете...

Ако сакате нешто брзо за појадок – направете ги овие вкусни...

Ако барате некој рецепт со кој ќе приготвите брз појадок, на вистинското место сте. Ова се брзи и едноставни уштипци кои совршено одговараат во...

ПОЈАДОК ЗА 15 МИНУТИ: Децата го обожаваат, а јас го правам...

Меки, шупливи, мирисни вкусни...Толку многу се вкусни, што кога ќе почнете да ги јадете – не знаете за доста! Се приготвуваат навистина многу брзо...