Дома Тагови Уштипци

Таг: Уштипци

МЛЕЧНИ УШТИПЦИ НА СТАРИНСКИ НАЧИН: Меки како памук

Направете брзи уштипци за појадок или велера, онака како што порано ги правеа нашите баби. Овојпат направете ги млечни со неодолив вкус, излегуваат меки...

Брзи уштипци со мелено месо… Вкусни и добивате многу од нив...

Испробајте ги овие брзи уштипци со мелено месо. Многу се вкусни и ги добивате во изобилство, од само малку состојки се добива цел куп....

БРЗИ МЕКИЦИ ОД РЕРНА: Вкусен појадок кој не е масен, за...

Подгответе го омилениот појадок без пржење во длабоко масло, а за чија подготовка ќе потрошите помалку од 5 минути. Само изматете ги сите состојки...

УШТИПЦИ ОД ТИКВИЧКИ: Маж ми ги подготвува за неколку минути, без...

Уштипците од тиквички печени во рерна се дефинитивно феноменален ручек со тиквички кој сигурно ќе го сака целото семејство. Овие запечени тиквички се поздрава...

Уштипци со јогурт за 30 минути на трпеза: само замеси, испечи...

Кога сакате нешто набрзина да приготвите, ем топло, ем вкусно, ем „месено“ и да одговара подеднакво и со солен и сладок прилог, тогаш запишете...

Подзаборавен рецепт за месни уштипци со урда: Вака ги правеше баба...

Доколку се мислите што да направите за ручек, не ги пропуштајте овие ќофтиња со урда, кои порано многу често ги подготвуваа нашите баби. Ова...

РУЧЕК ЗА 10 МИНУТИ: Повкусно пилешко месо не сум јадела, сочно,...

Ова е едно од моите омилени јадења, а честопати го приготвувам во двојна мера, зашто колку и да направам, секогаш сè се изедува, до...

НАЈДОБРИТЕ МЕКИЦИ: најмекото и највоздушестото тесто кое сте го пробале досега

Направете мекици според рецептот на нашите баби: најмекото и највоздушестото тесто кое некогаш сте го пробале. Овој појадок секому е омилен, особено ако се...

НАЈБРЗИ УШТИПЦИ ЗА 5 МИНУТИ: Едноставна и лесна подготовка, пробајте и...

Буквално за 10 минути имате појадок на маса, без размесување и чекање да стасува тестото. Само изматете ги сите состојки и после пржете. Постапката...

НАЈДОБРОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ: Јогуртни уштипци, се прават за 15 минути,...

Овој рецепт можат да го приготват и почетници во кујната. Следното утро направете појадок со кој ќе го израдувате вашето семејство. „Мекици“, „пишии“, „уштипци“...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"