Дома Тагови Уштипци

Таг: Уштипци

Јогуртни уштипци меки како душа – Овој рецепт ќе си го...

Рецепт и фотографии на Николинка Касап - Уштипци меки како памук. Можете да ги сечете како правоаголници, квадратчиња, триаголници..а јас овојпат се одлучив да...

Најдобрите мекици кои мора да ги пробате – шупливи и меки...

Рецептот ни го испрати нашата драга пријателка Амина Хусиќ. Под пишаниот рецепт можете да го погледнете и видеото со деталите од постапката. Запишете си...

Стар оригинален рецепт за мекици: во тестото се става ракија

Можеби ќе се изненадите од овој рецепт, пробајте го, ќе ви се допаднат овие мекици, одлични се за брз појадок. Потребни состојки: 500 г полубело брашно...

Најбрзите пишии – домашен рецепт за милион меки пишии

Секоја домаќинка сака да ги прави, особено за децата кои најмногу ги сакаат за појадок. Тоа е вистинско мезе кое е готово речиси за...

Најдобриот рецепт: брзи уштипци

Постојат разни рецепти за уштипци, но овие дефинитивно најбрзо се прават, па затоа се одлично решение за ненадејни гости. Потребни состојки: 2 шолји брашно 2 јајца 200 мл...