Дома Тагови цвекло

Таг: цвекло

Има ретки лековити својства: Оваа билка го подобрува видот, ја мие...

Како што старееме, различните телесни функции забавуваат што доведува до проблеми како што се затнување на дебелото црево и слабеење на видот. Понекогаш мастите...

Домашен напиток од цвекло кој ќе го исчисти замастениот црн дроб...

Квасот од цвекло е нешто за кое малкумина знаат, а нашите стари редовно го користеле поради неговите лековити својства. Многу е корисен, содржи компоненти...

Листовите на оваа билка и тоа како се лековити, а ние...

Кога подготвуваме јадења од цвекло, речиси секогаш ги отстрануваме лисјата и ги фрламе. Лисјата од цвеклото се потполно јадливи и многу се здрави. Може...

ДОМАШЕН СОК ЗА ИМУНИТЕТ: Од 6 природни состојки, се приготвува лесно...

Потполно природен и здрав сок кој ќе направи чуда за вашиот имунитет. Здрав сок без готвење, приготвен според стар рецепт, одличен за имунитет и...

Витаминска смеса која ја поправа крвната слика, делува за 3 дена,...

Витаминска бом-ба за имунитет, ја подобрува кр-вната слика за само 3 дена. Добро се покажала и за намалување на вишокот масти во кр-вта. Се...

Со една чаша сте ги внеле сите потребни витамини: Овој напиток...

Во периоди кога владеат настинки и вирози, најважно е да се зајакне организмот. Доколку сакате вашиот имунитет да го зајакнете на максимум, а притоа...

Здрава и вкусна зимска салата за посилен имунитет и чистење на...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ - Магична зимска салата. Поздрав драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. Малку е да се каже дека...

Што сè може да му се случи на телото кога јадеме...

Цвеклото е сладок коренест зеленчук преполн со изненадувачки лековити својства и здравствени ефекти за човековиот организам. Тоа е природен антианемик, антибактерик, антипиретик, антиоксиданс, антисклеротик, детоксикант,...

Хумус од цвекло – лек кој ќе го препороди вашиот црн...

Цвеклото е намирница која е позната по своите лековити својства, а денес ви го претставуваме рецептот за хумус од цвекло која ќе ви го...

Сок од цвекло: 9 причини зошто треба да го пиете секој...

Сокот од цвеклото се ценел како лек уште пред 4000 години, а и ден денес секогаш е на врвот од топ листата на супнамирници....