Дома Тагови цвеќе

Таг: цвеќе

Трик кој секоја жена го обожава, вратете им го сјајот на...

Овој трик ќе ви помогне да ги исчистите листовите на вашите билки од прашина и да го вратите нивниот убав здрав сјај. Ова особено...

Цвеќе со необични моќи за кои ретко кој знае: лекува проширени...

Каланхоата е вистинското растение за сите оние љубители на цвеќиња кои немаат многу искуство или време за нивно одгледување и кои велат дека градинарските...

ФИКУСОТ ЌЕ ВИ ПОРАСНЕ ДО ПЛАФОН: Прскајте го со оваа вода,...

Фикусот е омилена собна билка и спаѓа во фамилијата на дудинки (Moraceae), тоа е билка која се одликува со многубројни видови со различен раст...

Искусните градинари со ова ги залеваат собните билки: Цвета и она...

„Ако билката цвета еднаш годишно, тогаш залевајте ја со оваа комбинација само еднаш годишно. Ако билката цвета постојано, тогаш залевајте ја со оваа смеса...

Ова цвеќе се подарува за Велигден, се верува дека носи мир,...

Ова се најубавите велигденски цвеќиња што можете некому да ги подарите. Цвеќето се дава како знак на почит, среќа, благосостојба, искреност, топлина и љубов....

Вака се негува најубавиот пролетен цвет: Успева дури и кај почетници,...

Од изгледот на оваа билка ретко кој останува рамнодушен, а освен што изгледа убаво, овој цвет носи среќа, според старото верување. Украсната или виолетовата...

Пркосот е тажен само кога нема сонце – цвеќе кое ќе...

ПРКОС (Portulaca grandiflora) е отпорна градинарска билка која цвета преку цело лето а кога е облачно и темно ги затвора своите венечни ливчиња. Стариот латински...

Посадете барем една саксија од ова цвеќе, ќе го чува вашето...

Април е месецот кога цвеќето Ладолеж се сее директно во градината. Посадете го некаде близу оградата, некои решетки, скали или слично, за да му...

Пред да ги изнесете сарделите надвор, треба да го знаете ова...

Совети како сарделите да бидат бујни, здрави и да цветаат како луди. Сарделите спаѓаат во најпопуларното цвеќе на нашите простори. И тоа, не само...

Нема веќе корнење на плевелот: ослободете се од несаканата трева во...

Љубителите на цвеќето знаат колкав труд е потребно да се вложи за да биде градината убава и раскошна. Секоја билка бара свој простор за...