Дома Тагови црно тоблероне

Таг: црно тоблероне

ДЕСЕРТ ОД МОЕТО ДЕТСТВО: Тоблероне триаголници готови за 15 минути, без...

Потребни состојки: 5 лажици мед, 50 г шеќер во прав, четвртина од коцка маргарин/путер (околу 65 грама), 50 г темно чоколадо за готвење, 50...

Црно и бело ТОБЛЕРОНЕ – 2 рецепти за само 20 минути

Одличен вкус, едноставен рецепт, брз, на сите им се допаѓа. Супер рецепт за ситни колачи. Потребни состојки за црно тоблероне: 8 лажици шеќер во прав 4 жолчки 250...