Дома Тагови цитрон

Таг: цитрон

Семките од грејпфрутот се дар за луѓето – помагаат во лекувањето...

Поради неговите својства, грејпфрутот е квалификуван како диететско овошје. И навистина, целулозата, семето и кората на овој цитрус содржат голем список на здравствени благодети. Еве...

Само две чаши дневно и за 2 седмици ќе имате рамен...

Потребни ви се само три состојки за да го приготвите овој необичен напиток со толку голема моќ да го намалува волуменот на масните клетки....

Лек за акни, дамки и лузни: кожата ќе ви стане мазна,...

Сите сакаат да имаат убава, мазна кожа без акни, дамки и лузни. При лекувањето на лузните настанати од акни, важно е да се прави разлика...

Екстремно брзо: по оброк испијте го ОВА за да ги изгорите...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите! Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...

Најстар рецепт за слабеење: сок од само три состојки

Овој моќен напиток го забрзува метаболизмот и му помага да ги стопи вишокот килограми. Ова е најстариот рецепт за слабеење : сок од само три...

Поздравете се со салото – Со 2 чаши дневно, за 14...

Наталожените килограми особено на пределот од стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа, но без некој поголем успех. Во потрага...

Овој еликсир со цитрон изедете го после ручек – ќе ги...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите!   Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...

Цитрон и мед – еликсир за убавина и здравје кој согорува...

Цитронот е познат како антиоксидант и по своето антибактериско делување. ​ Богат е со витаминин Ц, а содржи и витамини: А, Б, Д, Е, како и...