Наталожените килограми особено на пределот од стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа, но без некој поголем успех.

Во потрага по најдоброто можно решение за елиминација на досадното сало, го пронајдовме овој рецепт за слабеење кој го намалува обемот на струкот за само две седмици! Најдобрата работа е тоа што за негово приготвување ви се потребни само три состојки и тоа лесно достапни.

Потребни состојки:

1 лажица мед

1 шолја сок од цитрон

2 лажици јаболкова киселина

Постапка:

Ако немате сок од цитрон, може да земете свеж цитрон, да го исечкате на мали парчиња.

Сокот или коцките од цитрон ставете во блендер заедно со јаболковата киселина и медот. Миксајте неколку минути за да добиете добро изедначена смеса.

Вашиот чудесен напиток за слабеење е подготвен. Пијте го секој ден наутро и навечер пред оброк. Резултатите ќе ги забележите за само две седмици.

После две седмици мора да направите пауза од 7 дена. Ако не сте задоволни од резултатите, тогаш повторете ја постапката и следните две седмици по направената пауза.

Во случај ако не можете да пронајдете цитрон, може да користите и друг цитрус, но најдобри резултати се постигнуваат токму со ова јужно овошје. Напитокот секогаш приготвувајте го пред консумирање.

Споделете го овој ефикасен рецепт за рамен стомак со вашите пријатели, заедно сите да бидеме подготвени за летото!