Лимон во газирана вода е ништо во споредба со овој рецепт: за 12 дена ги отстранува сите масти од стомакот и го чисти целото тело…

Клучот е во идеалната комбинација на состојки кои брзо ги согоруваат мастите, поради што многу брзо слабеете. Отстранувањето на маснотиите од пределот на стомакот е една од најтешките задачи.

Фото: Pexels

Кога се справуваат со овој проблем, луѓето често го користат помошникот кој се смета за најефикасен, прочуениот рецепт: газирана вода во лимон (рецептот можете да го прочитате ОВДЕ).

Но, денес откриваме уште помоќен рецепт, кој има неколкукратно посилен и побрз ефект, а неговите главни цели се подобрување на функцијата на метаболизмот, чистење на организмот од токсини и слабеење.

Клучот е во идеалната комбинација на состојки кои брзо ги согоруваат мастите, и внесените и складираните, поради што брзо губите килограми.

Една од главните состојки е грејпфрутот, кој ефикасно ги исфрла токсините, го стимулира метаболизмот и согорува масти.

Останатите состојки, циметот и ѓумбирот, се одговорни за регулирање на нивото на шеќер во крвта и подобар метаболизам, подобрување на циркулацијата и ефикасно чистење на цревата од насобраните наслаги.

Овој напиток најдобро е да го пиете пред спиење, бидејќи е најефикасен кога делува навечер. Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

2 грејпфрути,
100 мл топла вода,
1 лажица исцеден сок од ѓумбир,
1/2 лажичка цимет

ПОСТАПКА:

Сите состојки измешајте ги во блендер за да добиете убав сок и вашиот напиток е готов!

Се пие 12 дена, а потоа следува задолжителна пауза од 3 дена, по што може да се повтори третманот, доколку ви се допадна.

Покрај тоа што линијата ќе ја доведе во ред, овој напиток ќе ви даде енергија и позитивно ќе влијае на здравјето на целото тело!