Само две чаши дневно и за 2 седмици ќе имате рамен стомак – поздравете се со салото!

Потребни ви се само три состојки за да го приготвите овој необичен напиток со толку голема моќ да го намалува волуменот на масните клетки. Сите три состојки се лесно достапни и речиси сите ги имаме дома.

Напитокот содржи цитрон, па затоа не се препорачува за лица кои консумираат некои медикаменти за регулирање на висок крвен притисок, за намалување на холестерол и антидеприсиви.

Потребни состојки:

1 лажица мед
1 шолја сок од цитрон
2 лажици јаболкова киселина

Постапка:

Ако немате сок од цитрон, може да земете еден цел цитрон, да го излупите и да го исечете на помали парчиња.

Парчињата од цитронот ставете ги во блендер заедно со јаболковата киселина и медот. Миксајте неколку минути за да добиете изедначена смеса.

Вашиот чудесен напиток за слабеење е готов. Пијте го секој ден наутро и навечер пред оброк. Ќе ги забележите резултатите за само две седмици.

Потоа направете пауза од 7 дена, па доколку се7 уште не сте задоволни од резултатите, консумирајте по две чаши од напитокот и следните две седмици.

Претходна статијаЛикер од дренки – Домашна овошна ракија, освен што содржи витамини има и многу пријатен вкус
Следна статијаЛепчиња со сирење – идеални за појадок или вечера, меки, миризливи и вкусни