Дома Тагови триглицериди

Таг: триглицериди

Го пиела 3 седмици и се воодушевила од резултатите – холестеролот...

Фотографии и рецепт на Весна Несовановиќ. „На овој рецепт за првпат наидов на интepнет, а во оригиналот пишуваше без yпотреба на лиcтови. Но кога...

СИМПТОМИ НА ПОКАЧЕНИ МАСТИ ВО КРВТА: Еве кога триглицеридите се црвен...

Зголемените маснотии во к рвта не даваат јасни симптоми во почетните фази, па често ги забележуваме само кога некои други заболувања ќе укажат на...

ДОКТОР ПРЕДРАГ НЕНАДИЌ: Ако имате холестерол и триглицериди, не сте ги...

Предраг Ненадиќ е доктор по природна медицина и дипломиран нутриционист. Тој ја усоврши својата професија и знаење во Германија, на Универзитетската клиника во Лудвигсхафен....

Сувите јаболка го намалуваат холестеролот за 20-25%, исто како и некои...

Добро би било вкупниот холестерол да не биде поголем од 5 mmol/L, а за да го одржувате под контрола пожелно е да ги јадете...

Жените потврдија: ослабете и до 10 кг во многу краток рок...

Ослободете го телото од лошите масти со овој едноставен напиток кој се состои од само две состојки. Делува одлично, особено после некој подолг период...

Рецепт за прочуениот чистач на крвта: Смеса од две состојки која...

Доколку на лекар ви кажале дека имате покачени маснотии, тогаш се препорачува овој лек. Поради брзиот начин на живеење, лошата исхрана и недостиг на...

Природни лекови за покачен холестерол и триглицериди без несакани дејства

"Овие лекови (за покачен холестерол и триглицериди) имаат улога и на антиоксиданти кои го штитат ѕидот на артериите, па дури некогаш се даваат и...

Напиток од тиква за холестерол и триглицериди – за еден месец...

На интернет се појави статија од маж кој по редовен лабораториски преглед на крвта добил наод во кој вредностите на холестеролот, шеќерот, триглицеридите и...

Овој напиток проверено ги регулира триглицеридите и холестеролот

Овој рецепт ми го препорача пријателка. Таа вели дека е проверен и дека одлично ги регулира триглицеридите и холестеролот. Не може да наштети, а...

СПАС ЗА ВЕНИТЕ: Против болки во нозете, отоци, трпнење, лоша циркулација,...

ЗА ПОДОБРА ЦИРКУЛАЦИЈА Потребни состојки: 50 цветчиња невен 100 г рузмарин 100 г кантарион 100 г мајчина душичка 100 г семе од коприва 1 литар појака ракија *Доколку користите суви билки, можете...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"