Жените потврдија: ослабете и до 10 кг во многу краток рок – со овој рецепт резултатите се загарантирани

Ослободете го телото од лошите масти со овој едноставен напиток кој се состои од само две состојки. Делува одлично, особено после некој подолг период кога сте консумирале тешки оброци и во текот на некоја рестрикциска диета.

Овој напиток првенствено се консумира како најдобар природен лек против триглицериди и високо ниво на холестерол. Има одличен ефект во разложувањето и топењето на масните наслаги.

Потребни ви се само две состојки кои веројатно ги имате во фрижидерот.

Потребни состојки:

400 г целер, корен и лист
1 кг лимони
2 литри вода (газирана или обична)

Постапка:

Целерот добро измијте го и исчистете го, па исечкајте го колку можете поситно. Целерот потребно е да има главица корен, но и барем една китка листови.

Ставете го целерот во 2 литри вода и половина од лимоните исечкани заедно со кората. Најдобро е да користите органски лимони, но доколку немате, истите претходно истретирајте ги во вода во која сте додале сода бикарбона.

Варете 20 минути, а потоа оставете да се лади 5-6 часа. Процедете го напитокот и додадете го исцедениот сок од останатите лимони.

Напитокот складирајте го во стаклени шишиња и чувајте го во фрижидер. Се пие трипати дневно по 100 мл, 20-30 пред оброк.

Претходна статијаЗа 9000 евра купете си викендичка како од бајките – ќе имате најубаво место за одмор…
Следна статијаЧоко-кокос фантазија за само 10 минути – не ви се потребни ниту миксер, ниту рерна