Дома Тагови триглицериди

Таг: триглицериди

Лековита мешавина за намалување на ХОЛЕСТЕРОЛ и триглицериди

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 200 г ленено семе 200 г сусам 200 г сончогледови семки 200 г семки од тиква 100 г цимет во прав, цејлонски Постапка: Смелените семки се мешаат со циметот. Една...

Случајно наидов на лек за холестерол и триглицериди – го проверив,...

Кога ја замоливме читателката да ви се обрати со некоја посебна порака, таа рече дека на сите ви посакува многу здравје и долг живот. Еве...

Дијабетичарите почнаа да го пијат секој ден: Чај кој го регулира...

Листот од смоква одамна е познат по своите лековити својства – лекува бронхитис, брадавици, цироза на црн дроб, висок притисок, кожни проблеми и чирови....