Дома Тагови торта со бисквити

Таг: торта со бисквити

Бомбица торта: брзо се прави а уште побрзо се јаде

Торта со неодолив вкус! Потребни состојки: 4 јајца 5 лажици шеќер + 15 лажици шеќер 1 путер/маргарин од 250 г 500 мл млеко 2 пакувања петит бисквити 100 г чоколадо за...

Бајадерка: многу вкусен колач, брзо се реди: бисквити, фил, бисквити, фил,...

Ова не е вистинска бајадера, затоа ја нарековме Бајадерка, но затоа е вистинско освежување. Без печење, многу брзо се прави, се лади во фрижидер...

Плазма торта: само ќе речам – СОВРШЕНА!

Оваа торта беше главен хит на роденденот на син ми и сите ми го бараа рецептот, па еве ќе го споделам и со вас. Потребни...

Обична бисквит торта за 10 минути – омилената на мојот сопруг,...

Потребни состојки: 500 г бисквити со путер 3 шолји сварено силно црно кафе 500 мл млеко 4 супени лажици брашно 2 ванилин шеќер 4 жолчки 250 г шеќер во прав 250 г...

Рецепт стар 30 години…на мајка ми плазма тортата без печење е...

Многу е едноставна и многу е вкусна, па пробајте. Потребни состојки: 200 г мелени бисквити плазма 125 г путер 2 лажици мед 3 лажици нутела или друг крем За фил: 500...

Готова е за 15 минути… ТОРТА без печење со БИСКВИТИ

Потребни состојки: 600 г бисквити 400 г шлаг крем 200 г шеќер во прав 250 г путер/маргарин 1 литар млеко 3 пудинзи со вкус на карамела (или ванила) 400 мл кисела...

Една од наједноставните торти: ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ

Една од наједноставните торти во светот. Може да ја направите било кога, а покрај тоа што се приготвува многу едноставно и брзо, во неа...