Дома Тагови торта со бисквити

Таг: торта со бисквити

КЕКС КАРАМЕЛ ТОРТА: Прекрасна тортичка, многу брзо се прави и многу...

Ги обожавам брзите торти со бисквити, едноставни се, вкусни и се топат во уста. Плус, за сечиј вкус се: не се ниту преслатки, ниту...

ПОСНА ШЕХЕРЕЗАДА ТОРТА: Иста по вкус како обичната, само што е...

Еве една идеја како може да се направи торта Шехерезада, но во посна варијанта, што значи без млеко и намирници од животинско потекло. Ќе...

ЕКСПРЕС ТОРТА: Многу лесна и едноставна за правење, рецептот го добив...

Овој колач е многу вкусен, од оние „лапни-голтни“, а одличен е поради неговата брза и едноставна постапка за приготвување. Рецептот го добив мојата идна...

ОВАА ТОРТА ЈА НАПРАВИВ ЗА РОДЕНДЕНОТ НА СИН МИ МАТЕЈ, со...

Поздрав од мене. Ова е мојата прва објава. Јас сум од Македонија, уживам да готвам за моите најблиски, се надевам на добро друштво од оваа...

БРЗА БАНАНА ТОРТА: Мешаш, филуваш и ја јадеш, сè за 15...

Брза, евтина и количински доста излегува, а ќе го воодушеви секој што ќе ја проба. За да ја приготвите оваа превкусна торта со банани...

ЕКЛЕР ТОРТА СО БИСКВИТИ – Без печење, брза, едноставна и многу...

Кога ви се јаде нешто убаво за десерт, но немате многу време да поминувате во кујна, ниту да одите во продавница по намирници, секогаш...

ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Растопете ги сите состојки и прелијте ги...

Торта без печење и без миксање...се приготвува за пет минути. Колку што едноставно се приготвува, уште повеќе е вкусна, буквално секој залак се топи...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ВО ТЕНЏЕРЕ, БЕЗ РЕРНА: Маж ми мласка додека ја...

Тортава нема никаква мана, практична е, декоративна и многу вкусна. Совршена е за родендени и други свечени пригоди, а може да си ја приготвувате...

ХИТ ТОРТА: Сите кои ја пробаа веднаш побараа да им го...

Ова е мојата песок торта и знам дека ова е еден многу лестите рецепти и дека се комбинира со сè, но јас едноставно ја...

Најбрзата банана торта: Мешаш, филуваш и ја јадеш за 15 минути

Брза, евтина и количински доста излегува, а ќе го воодушеви секој што ќе ја проба. За да ја приготвите оваа превкусна торта со банани...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"