Дома Тагови Торта Ангелски солзи

Таг: Торта Ангелски солзи

Торта АНГЕЛСКИ СОЛЗИ : печете 12 минути за да се појават...

Потребни состојки: Се користи шолја од 250 мл 1 шолја полна до врв брашно 1 јајце 1 лажичка прашок за печиво 80 г путер/маргарин 3 лажици шеќер за фил: 500 г свежо...