Дома Тагови топчиња од компир

Таг: топчиња од компир

БРЗИ ТОПЧИЊА ОД КОМПИР: Лапни-голтни, толку се вкусни што не знаеме...

Брзо се приготвуваат и одлични се за појадок или вечера, но јас често ги приготвувам и како закуска или предјадење, а гостите се секогаш...

Специјалитет со компир: сите ќе ви бараат рецепт, зошто ова многумина...

I РЕЦЕПТ - Направете специјалитет со компир: Сите ќе ви бараат рецепт, бидејќи многумина ова не го пробале! Овие компирови топчиња се многу популарни...

Направете специјалитет со компир: Сите ќе ви бараат рецепт, бидејќи многумина...

Овие компирови топчиња станаа хит – одат како прилог а може и како главно јадење. Кога компирот во вид на пире или помфрит ќе ви...

Полнети топчиња од компир, се приготвуваат за 30 минути – превкусни...

Одлични се за секаква пригода. Потребни состојки: 1 кг компир, 1 јајце, 1 лажица сол, 100 г кашкавал, 100 г мисиркина шунка, 2 лажици млеко, 20 г маргарин/путер и зелениот дел од млад...

Шарени топчиња од компир – многу брза подготовка

Лапни - голтни! Многу ми се допаднаа како излегоа моите шарени топчиња од компир, па одлучив да ги споделам со вас. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг бел...

Овој компир стана хит – оди како прилог а може и...

Кога компирот во вид на пире или помфрит ќе ви здодее, еве една многу интересна идеја, во комбинација со многу сусам.... превкусно! Потребни состојки: 500 г...

Шарени топчиња од компир!!

Многу ми се допаднаа како излегоа моите шарени топчиња од компир, па одлучив да ги споделам со вас. Потребни состојки: 1 кг бел компир 200 г кашкавал...

Топчиња од компир – вакво нешто прекрасно не сте пробале

Многу вкусни, нежни топчиња од компир. Потребни состојки: 500 г компир, 250 мл вода, 80 г путер/маргарин, 120 г брашно, 2 јајца. Ќе ви биде потребно уште малку сол и...