Дома Тагови топчиња од компир

Таг: топчиња од компир

Направете специјалитет со компир: Сите ќе ви бараат рецепт, бидејќи многумина...

Овие компирови топчиња станаа хит – одат како прилог а може и како главно јадење. Кога компирот во вид на пире или помфрит ќе ви...

Полнети топчиња од компир, се приготвуваат за 30 минути – превкусни...

Одлични се за секаква пригода. Потребни состојки: 1 кг компир 1 јајце 1 лажица сол 100 г кашкавал 100 г мисиркина шунка 2 лажици млеко 20 г маргарин/путер зелениот дел од млад кромид...

Шарени топчиња од компир – многу брза подготовка

Лапни - голтни! Многу ми се допаднаа како излегоа моите шарени топчиња од компир, па одлучив да ги споделам со вас. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг бел...

Овој компир стана хит – оди како прилог а може и...

Кога компирот во вид на пире или помфрит ќе ви здодее, еве една многу интересна идеја, во комбинација со многу сусам.... превкусно! Потребни состојки: 500 г...

Шарени топчиња од компир!!

Многу ми се допаднаа како излегоа моите шарени топчиња од компир, па одлучив да ги споделам со вас. Потребни состојки: 1 кг бел компир 200 г кашкавал...

Топчиња од компир – вакво нешто прекрасно не сте пробале

Многу вкусни, нежни топчиеа од компир. Потребни состојки: 500 г компир 250 мл вода 80 г путер/маргарин 120 г брашно 2 јајца Малку сол и рендано мускантно оревче или зачин по...