Дома Тагови тесто без квасец

Таг: тесто без квасец

Зајачиња од тесто за ВЕЛИГДЕН: Најубавa и највкусна декорација и радост...

Секоја година за Велигден подготвувам разновидни јадења кои ги декорирам во најразлични облици. Убаво е кога на трпезата се послужуваат украсни и вкусни јадења...

НАЈВКУСНИОТ ПРАЗЕН БУРЕК НАПРАВЕН КАКО ПИТА: Лесен рецепт со многу малку...

Не пропуштајте го овој лесен рецепт од Аурора и направете го највкусниот празен бурек - пита со најмалку намирници. Како што вели таа, ова...

БРЗИ КРОФНИ: Толку се добри што денес двапати ги правев

Едноставни, брзи, одлични, но и брзо ги се изедуваат, особено ако ги правите помалечки за вашите најмили, а секако и за нас возрасните. Постапката...

БРЗА ПИЦА ЗА 10 МИНУТИ: Без квасец и без чекање, испробана...

Италијанците се познати по специфичната храна која е обожавана од целиот свет, но најпознати се по нивните шпагети и секако, феноменалната пица. Се приготвува...

НАЈЛЕСНИОТ ЛЕБ: Се замесува само од топла вода и брашно, без...

Само со врела вода и брашно замесете тесто од кое се прави најлесниот леб што постои во светот. Тенките парчиња леб како палачинки познати...

Овој рецепт е веројатно стар преку сто години, тестото е без...

Секој што дома има брашно, вода и сол, може да замеси тесто и да ги направи овие убави и превкусни пита-сарми. Без разлика дали...

Ова се највоздушните и најмеките мекици што постојат – рецептот е...

Направете одлични мекици за кратко време, без квасец, со состојки кои веќе ги имате дома. Досега имаме претставено огромен број за пржени печива, со...

БРЗИ ПИТИЧКИ СО МЛАДО КРОМИТЧЕ И КАШКАВАЛ: Без квасец, се готват...

Највкусните мини питички кои може секој да ги направи. Без долго месење на тестото, без квасец и без печење. Сè што треба да направите...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО СУСАМ И КАШКАВАЛ: Меки, мирисни и вкусни, без...

Овие погачици можете да ги направите кога ќе посакате и колку ќе посакате. Брзо се прават, а постапката за приготвување е многу едноставна. Се...

Со брашно, вода и спанаќ направете вкусен појадок, повкусен од чебурек

Чебурек или чебуреки, кој како го нарекува е вид на брза храна, лепињи кои според изгледот потсетуваат на панцероти или калцони, но тоа не...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"