Дома Тагови Старински колач

Таг: Старински колач

МОРА ДА ГО ПРОБАТЕ: Чудо од едно јајце – евтин колач,...

Право чудо, вкусно и убаво, брзо и едноставно за правење. Секојпат кога и да го направам, ме потсетува на детството, бидејчи овој колач редовно...

КОНГО КОЛАЧ: Многу сочен, брз и економичен, сè што ви е...

Многу сочен, брз и економичен колач, а сè што ви е потребно за да се направи секогаш го има во кујна. Повеќето Конго колачи...

ПОСЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Брз, едноставен, а многу вкусен

Ова е еден старински колач кој го приготвуваа нашите баби. Многу едноставно се приготвува, а многу е вкусен. Додека се пече, цела куќа ќе...

Вкусен старински колач по оригинален рецепт, вкусот ќе ве потсети на...

Рецепт на Бојана од Бокина Кујна. „Д амски каприц“ - еден од највкусните старински колачи кој се приготвува многу едноставно: се пече пандишпан, се...

КОЛАЧ ПОДОБАР ОД ТОРТА: Оној стар, мирисен, полн со разно овошје...

Рецепт и видео презентација на Ивана од Шерпица – Колач подобар од торта. Колачот е многу мек, како душа, сунѓерест како пена, а мириса...

НАЈЕВТИНИОТ СТАРИНСКИ КОЛАЧ – ЈУЛПИТА: Можам да го направам и со...

Ми се чини дека овој колач можам да го направам и мижејќи, толку многупати го имам направено. Рецептот ми го даде колешката Злата. Сите...

Лесна торта со 10 лажици ореви – После првиот залак ќе...

I РЕЦЕПТ и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Лесна торта со 10 лажици ореви. Овој старински колач ќе ве воодушеви...

Старински, декоративен колач со совршен вкус за сите љубители на кокосот...

Рецепт и видео презентација на Аурора рецепти – Снегулест колач од кокос и чоколадо, декоративен и со совршен вкус – едноставно, мора да го...

Бела пита – сите го бараат овој рецепт на нашите баби,...

Рецепт и видео презентација на Тања од "Рецептура" - Бела пита, старински рецепт на нашите баби. Ако ги сакате оние поранешни, старински и проверени...

Десет брзи, евтини, кремасти и неодоливи старински колачи

I РЕЦЕПТ - „Индијанка" - Еден старински колач од тефтерот на баба ми, а толку е кремаст и мммм. Ова е рецептот на мајка ми...