Дома Тагови сон

Таг: сон

На слепа девојка и се сонило каде да копа за да...

Некаде на 12 километри одалеченост од Кочани, се наоѓа еден убав манастир Свети Пантелејмон. Во близина на овој манастир се наоѓа едно симпатично село...

Ако ви се приспива околу 3 попладне, тогаш може да ја...

Дури и ако сте имале 8-часовен ноќен, цврст сон, веќе некаде околу 15 часот чувствувате нагло паѓање на енергијата и многу ви се спие?...

Се будите среде ноќ и не можете да мрднете еве што...

Парализа во спиење е состојба при која и покрај тоа што сте свесни, вие не можете да придвижите ниеден дел од вашето тело. Во...

Сонот може да ви предизвика срцев и мозочен удар – еве...

Лошото спиење може да направи повеќе работи отколку што си замислуваме во склад со новите студии кои докажаа дека лошиот сон го зголемува ризикот...

Треба повеќе да шетате на ладно – еве зошто

Често слушаме дека студот е добар за нашето здравје, но дали точно ги знаете бенефитите кои нашето тело и ум ги имаат од ниските...

Имате чудно чувство во вратот, сте изгубиле интерес за секс? Не...

Нервозни сте, се дебелеете и не можете да се концентрирате? Сето ова може да укажува на проблем со оваа мала жлезда во вратот. Тироидната жлезда,...