Дома Тагови сок

Таг: сок

Диета – килограмите ќе летаат со секоја голтка

Доколку боледувате од некоја хронична болест, пред почетокот на оваа диета советувајте се со вашиот лекар. Килограмите ќе летаат со секоја голтка! Ако сте меѓу оние...

ЗА ПОСЛЕ ПРАЗНИЦИТЕ: Напиток кој ќе ги поништи сите масти и...

Забрзајте го слабеењето со овој одличен напиток! Вежбањето и здравата исхрана се сигурен пат и задолжителен процес од долготрајното губење на вишокот килограми. Но, доколку сакате...

Додека спиете овој напиток ви ги топи масните наслаги

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. ​ Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Резултати за 72 часа – напиток за слабеење

Нашата исхрана во најголем дел се состои од јаглени хидрати и масти. Особено после празниците имаме обичај да се прејадуваме, а потоа забораваме да...

Оваа билка содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од...

За нејзината нутритивна вредност најдобро говори фактот што содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од млекото и повеќе витамин Ц од лимонот...

Градите ви се спуштени?Не очајувајте!Пијте го овој сок и тие ќе...

Вишокот тежина е непријатен проблем за секој човек. Сите сакаат да бидат витки и здрави. Но, не грижете се! Доколку имате вишок на килограми...

Овој еликсир го продолжува животот! Пробајте го уште денес!

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

За да ја подобрите крвната слика и ревитализација – јадете го...

СОДРЖИ: железо, бакар, калиум, калциум, јод, фосфор, сумпор, антоцијан кој е антиканцерозен, јаглени хидрати, растителни белковини, растителна маст, витамини Б1, Б2, Ц и П. Цвеклото...