Дома Тагови сок

Таг: сок

ГУСТ СОК-ФРУКТАЛ: Од јаболка и моркови, се добива 20 литри вкусен...

Есента е периодот кога се приготвуваат разни зимници со цел да се сочуваат витамините и минералите на плодовите кои раскошно ни ги дава преку...

Ова се двата најдобри рецепти за сок од вишни без конзерванси:...

Вишните се едни од омилените бобести овошја, а во летниот период дефинитивно се на првото место особено кога станува збор за десерти. Сето ова...

Секој ден пијте по една чаша од овој евтин сок и...

Природата изобилува со плодови кои се решение за речиси секој здравствен проблем. Па така на пример, сокот добиен од црвената зелка е исклучително здрав...

ДОМАШЕН СОК ОД 1 КГ ПОРТОКАЛИ: Се добиваат 10 литри вкусен...

Од еден килограм портокали може да добиете 10 литри вкусен и освежителен сок. Сокот од портокали е еден од најбараните пијалаци на светот поради...

Една чаша сок од цвекло пред спиење: Наутро бојата на урината...

Цвеклото ги содржи речиси сите минерални состојки кои му се потребни на телото: калциум, калиум, натриум, фосфор, магнезиум, железо, флуор, манган, бакар, јод, сулфур,...

ДОМАШЕН СОК ЗА ИМУНИТЕТ: Од 6 природни состојки, се приготвува лесно...

Потполно природен и здрав сок кој ќе направи чуда за вашиот имунитет. Здрав сок без готвење, приготвен според стар рецепт, одличен за имунитет и...

Многу вкусен и освежителен сок од 5 јаболка и 2 кајсии

Фото и рецепт: Емилија Грујовска Домашен сок кој често го правам, излегуваат околу 4 литри. Може и повеќе дози да направите, но не сум сигурна...

ДОМАШЕН СОК КАКО ФРУКТАЛ: Многу вкусен и подобар од купечкиот

Многу вкусен и подобар од купечкиот. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг исчистен морков 2 кг исчистени јаболка 1 кг исчистени праски/круши/дуњи или друго овошје по вкус 800 г шеќер/замена –...

Вкусен сок од јагоди

Потребни состојки: 1 кг јагоди 2 литри вода 1 лимонтус 250 г шеќер Постапка: Убаво измијте ги јагодите и исчистете ги од петелки. Ставете ги во блендер и измиксајте ги,...

Излекувал дијабетес, па дури и ослабел 11 кг со помош на...

Размислете, дали ви е поважно да живеете здрав, нормален живот или да се уништите поради лошите навики?” Дијабетесот е болест од која заболуваат и млади...