Дома Тагови соја

Таг: соја

Здраво и силно срце и за постари од 50 – навреме...

За да го заштитите срцето навремено, а знаете дека имате фамилијарна историја со срцеви и кардиоваскуларни заболувања, потрудете се и најдете органска соја која...

Протеини: еве што треба да јадете ако не внесувате месо кога...

Протеините се многу важни- нашето тело ги користи за изградба и раст на клетките. Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извор...

Можеби имате покачен холестерол поради штитната жлезда

Тироидната жлезда е ендокрина жлезда која се наоѓа во предниот дел на вратот. Таа произведува два важни хормони - тироксин и тријодтиронин, кои влијаат...

Домаќинки внимавајте – не гответе во ова масло, опасно е по...

За сите оние кои фантазираат или уживаат во радоста на јадењето здрава храна, сојата е активна состојка од истата. Може да се користи како...

Подалеку од ова масло – поопасно е од белиот шеќер

За сите оние кои фантазираат или уживаат во радоста на јадењето здрава храна, сојата е активна состојка од истата. Може да се користи како замена...