Дома Тагови сладолед торта

Таг: сладолед торта

НЕОБИЧНА ТОРТА СО ОБЛАНДИ: Се приготвува за 5 минути, вкусна и...

Тортите и колачите чие приготвување не бара вклучување на шпоретот, се одлични за летниот период кога не сакаме многу време да престојуваме во кујна....

Сладолед во две бои со вкус на плазма: Е ова е...

На сите омилениот кекс во овој освежителен десерт дава специфична арома и со тоа ја прави уште понеодолива оваа најубава ледена сладолед-торта. Се приготвува...

За оваа торта со малини не ви треба шпорет, само изматете...

Пробајте ја оваа освежителна торта со малини која може да се послужи и како сладолед, според рецептот на „Практична жена“, се прави за час....

Неодоливо вкусна сладолед торта со наполитанки која се прави за само...

Брз, сочен, неодолив десерт кој се приготвува многу лесно, како сладолед, а сепак на гостите можете да им го послужите и како торта. Не...

ТОРТА ВО 3 СЛОЈА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителна, лесна, лапни голтни

Оваа торта е лесна и освежителна како сладолед, а толку едноставна за приготвување што и дете може да ја приготви. Одлична за родендени секаква...

СЛАДОЛЕД ТОРТА ОД ЈАГОДИ: Без печење, за 15 минути е готова

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

Домашен сладолед од 3 состојки – овој рецепт не го знае...

Сладоледот со вкус на јагода за многумина е омилениот вкус. Меѓутоа, на сите ни е познато денес дека во индустриски произведените сладоледи има сè,...

Веќе 4 пати по ред го направив и уште сме ненаситни:...

Освежителна торта сладолед која освен што прекрасно изгледа, има и преубав вкус. Се прави многу лесно и брзо и има три слоеви кои одлично...

СЛАДОЛЕД ТОРТА „ПЛОМБИР“: Без рерна и миксер, лесна за правење –...

За оваа интересна торта не треба да ја вклучувате рерната ниту миксерот. Се состои од неколку редови „трошки“ прелиени со вкусен крем, а ваквиот...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ, кремаста и сочна, повкусна е од...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ - кремаста и сочна, повкусна е од сладолед. Рецепт на Драгана од каналот Направи Сама - Идеја за Креативци....