Дома Тагови ручек

Таг: ручек

ПИЛЕШКО ВО СОС ОД ЛУК: Едноставна комбинација, а каков вкус –...

Подгответе го ова вкусно пилешко месо со лук и добиете многу вкусен ручек кој го слуѓат само во елитните ресторани. Кога пилешките филети ќе...

„Не сме јаделе повкусен ручек досега, сите побаравме репете“ – Вкусно...

„Бевме на гости кога за првпат го пробавме ова јадење. Толку многу ни се допадна, што сите побаравме уште по една порција. Кога ја...

ПОВКУСЕН РУЧЕК НЕ СУМ ЈАДЕЛА: Гурмански компир – јадење без месо

Одлична идеја за семеен ручек, едно вегетаријанско јадење без месо, но верувајте дека е многу, многу вкусно. Секако, ова јадење може да се послужи...

„Полн стомак добро јадење, го смислив во секунда, а моите се...

Ако имате мелено месо, тогаш можете да направите безброј различни јадења. Но, се чини како да се повторуваат истите: мусака, болоњезе со тестенини, ќофтиња,...

САРМА НА МОДЕРЕН НАЧИН: Откако го открив овој рецепт, веќе не...

После овие сарми никој не ги сака традиционалните, заборавивме на нив. Зелката и месото секогаш се добитна комбинација, а според рецептот кој ќе го...

НЕОБИЧНА АНГЛИСКА МУСАКА: Слична на нашата, па дури и повкусна, еве...

Традиционалното балканско јадење е познато во сите делови на светот, а од него има бројни вкусни варијанти, а денес ви ја претставуваме мусаката која...

ДИЕТАЛНО ЈАДЕЊЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ- Препорачано од нутриционисти: Јадете вкусно, бидете сити...

Јадете вкусно јадење а сепак cлабеете. Овој оброк е заcитен и нутритивно богат, изобилува со хранливи материи и растителни влакна, ги иcполнува цревата и...

Пиперките ги наполнив со нешто што никогаш не би ви текнало...

Здраво на сите. Денес за ручек правев полнети пиперки, но на еден потполно поинаков начин, со една состојка на која никогаш не би ви...

СОЧНИ ЌОФТИЊА ПЕЧЕНИ ВО КРОМИД: Одозгора гарнирани со рендан компир и...

Еве една интересна идеја за ручек. Се замесува тесто за ќофтиња, се прават топчиња и се редат во тава врз сечкан кромид. Доколку ги...

МАКЕДОНСКО ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС: Кога немате многу време, а ви...

I РЕЦЕПТ – Ќофте во доматен сос, кога немате многу време а ви се јаде нешто сочно и вкусно. Ова јадење обично го приготвувам...