Дома Тагови ручек

Таг: ручек

„Полн стомак добро јадење, го смислив во секунда, а моите се...

Ако имате мелено месо, тогаш можете да направите безброј различни јадења. Но, се чини како да се повторуваат истите: мусака, болоњезе со тестенини, ќофтиња,...

САРМА НА МОДЕРЕН НАЧИН: Откако го открив овој рецепт, веќе не...

После овие сарми никој не ги сака традиционалните, заборавивме на нив. Зелката и месото секогаш се добитна комбинација, а според рецептот кој ќе го...

НЕОБИЧНА АНГЛИСКА МУСАКА: Слична на нашата, па дури и повкусна, еве...

Традиционалното балканско јадење е познато во сите делови на светот, а од него има бројни вкусни варијанти, а денес ви ја претставуваме мусаката која...

ДИЕТАЛНО ЈАДЕЊЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ- Препорачано од нутриционисти: Јадете вкусно, бидете сити...

Јадете вкусно јадење а сепак cлабеете. Овој оброк е заcитен и нутритивно богат, изобилува со хранливи материи и растителни влакна, ги иcполнува цревата и...

Пиперките ги наполнив со нешто што никогаш не би ви текнало...

Здраво на сите. Денес за ручек правев полнети пиперки, но на еден потполно поинаков начин, со една состојка на која никогаш не би ви...

СОЧНИ ЌОФТИЊА ПЕЧЕНИ ВО КРОМИД: Одозгора гарнирани со рендан компир и...

Еве една интересна идеја за ручек. Се замесува тесто за ќофтиња, се прават топчиња и се редат во тава врз сечкан кромид. Доколку ги сакате...

МАКЕДОНСКО ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС: Кога немате многу време, а ви...

I РЕЦЕПТ – Ќофте во доматен сос, кога немате многу време а ви се јаде нешто сочно и вкусно. Ова јадење обично го приготвувам...

МНОГУ ВКУСНО ЈАДЕЊЕ СО ЗЕЛКА И МЕЛЕНО МЕСО: Брз ручек –...

Ова е едно многу вкусно јадење кое обично се приготвува со кисела зелка и многумина го нарекуваат „р астурена“ сарма. Меѓутоа, ова јадење се...

ЛОСОС ВО ВКУСЕН СОС – СЕ ТОПИ ВО УСТА: Никогаш не...

Ова е нешто најубаво што сум јадел досега, рибата е сочна, се топи во уста. Затоа, ова е мојот омилен рецепт. Кремастиот сос во...

ЌОФТЕ ВО МНОГУ ВКУСЕН СОС: Без претходно пржење, многу брзо, едноставно...

Сè уште не знаете што да приготвите за утрешниот ручек? Ви предлагам да направите жофте во доматен сос без претходно пржење. Ова јадење се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"