Дома Тагови ручек

Таг: ручек

„Овој рецепт го готвам 5 дена по ред – Овие ролнички...

Од почеток до крај, сосе замесување на тестото и сечкање на кромидот, па сè до готвењето и послужувањето, за овој рецепт одвојувам приближно еден...

Кога ќе ми останат јајца од Велигден, ги мешам со малку...

Во нашето семејство, јајцата се на менито речиси секој ден. После Велигден, пак, често ми остануваат околу десетина бојадисани јајца, кои сите знаеме дека...

Пилешко на овој начин досега не сум пробала: Наједноставниот ручек за...

Пилешкото месо е многу вкусно и лесно за подготовка, па затоа многу често е застапено на менито кај луѓето ширум целиот свет. Овојпат испробав...

ОТСЕГА САМО ВАКА ЌЕ ГО ПОХУВАТЕ МЕСОТО: Нема да биде суво...

Лесно и брзо направете похувано бело месо полнето со шунка и кашкавал, исто како да го приготвиле во најелитните ресторано. Отсега само вака ќе...

„Месарите ја знаат оваа тајна и јас ќе ви ја откријам“:...

Рецепт на Тања. Ќе ви откријам како да приготвите вкусно и меко месо кое се топи како путер, печено во рерна и маринирано во...

ПИЛЕШКО ВО СОС ОД ЛУК: Едноставна комбинација, а каков вкус –...

Подгответе го ова вкусно пилешко месо со лук и добиете многу вкусен ручек кој го слуѓат само во елитните ресторани. Кога пилешките филети ќе...

„Не сме јаделе повкусен ручек досега, сите побаравме репете“ – Вкусно...

„Бевме на гости кога за првпат го пробавме ова јадење. Толку многу ни се допадна, што сите побаравме уште по една порција. Кога ја...

ПОВКУСЕН РУЧЕК НЕ СУМ ЈАДЕЛА: Гурмански компир – јадење без месо

Одлична идеја за семеен ручек, едно вегетаријанско јадење без месо, но верувајте дека е многу, многу вкусно. Секако, ова јадење може да се послужи...

„Полн стомак добро јадење, го смислив во секунда, а моите се...

Ако имате мелено месо, тогаш можете да направите безброј различни јадења. Но, се чини како да се повторуваат истите: мусака, болоњезе со тестенини, ќофтиња,...

САРМА НА МОДЕРЕН НАЧИН: Откако го открив овој рецепт, веќе не...

После овие сарми никој не ги сака традиционалните, заборавивме на нив. Зелката и месото секогаш се добитна комбинација, а според рецептот кој ќе го...