Дома Тагови рецепти на Том Филос

Таг: рецепти на Том Филос

Вкусни и меки како памук пакетчиња со вкус на пица –...

Рецепт и видео презентација – Том Филос Едноставно се приготвува тестото, а од него се приготвуваат меки и многу вкусни пакетчиња, меки како памук. Потребни состојки: 400...

Подобар рецепт за штрудла со мак нема да најдете – и...

Рецептот со видео презентација го приготви Том Филос. -Според мое мислење ова е најдобриот рецепт за штрудла. Од сите рецепти овој најмногу ми се допаѓа,...

Најдобрата македонска “пица” – пастрмајлија, нема да ве остави рамнодушни, има...

Рецепт и видео репрезентација на Том Филос. Во Македонија најпознати се Штипската и Велешката пастрмајлија, но овој македонски специјалитет се приготвува насекаде, во најразлични варијанти...

Рецепт за најдобрите калцони – кога ќе гризнеш во крцкавото тесто,...

Рецепт и видео презентација на Том Филос. Затворените калцоните приготвени по овој рецепт имаат одличен вкус изгледаат совршено. Тестото е фино и меко, однадвор корцкаво,...