Дома Тагови рерна

Таг: рерна

СЛИВИ НА КВАДРАТ – печени сливи – феноменални!

Потребни состојки: 1 кг сливи 200 г шеќер 4-5 каранфилчиња ½ лимон исечен на тенки парчиња или тркалца ½ лимон исцеден – само сокот Постапка: Сливите измијте ги, па оставете да...