Дома Тагови рерна

Таг: рерна

Месо како под сач: вчера го пробав во рерна и излезе...

Многу вкусно јадење! Потребни состојки: 1 кг месо по желба неколку големи компири 1 голема главица кромид 2 големи моркови 4 чешниња лук малку масло 100 мл бело вино сол, црн пипер и...

Го направив овој домашен спреј за чистење рерна: и си ветив...

Никогаш повеќе во животот нема да купам никакво средство за чистење, ви се колнам! Со овие зборови една домаќинка ги воодушеви сите свои пријатели на...

Ставете 2 лимони во рерна и оставете ја подотворена вратата преку...

За убаво да ви мириса дома, најдобра свежина се постигнува кога ќе ги отворите прозорците ширум отворени. Но, во последно време кога ќе отвориме...

Брзи крофни од рерна – растат огромни, без пржење во длабоко...

Потребни состојки: 40 г свеж квасец 900 г остро брашно + околу 100 г за премесување и обликување 4 јајца 300 мл јогурт 200 мл вода 150 г шеќер +...

Печен КАРФИОЛ прелиен со сос од павлака – се топи во...

Целосно нов начин за приготвување на овој зеленчук. Пробајте, ќе бидете восхитени! Потребни состојки: 1 карфиол (околу 500 г) 250 мл грчки јогурт или кисела павлака 1 лимон 1...

Брз, здрав и вкусен ручек за 10 мин: похуван црн домат...

За многу кратко време ќе приготвите многу вкусен, хранлив и здрав оброк. Еве како... Потребни состојки: 1 голем црн домат, исечен на ленти како шницли ½ филџан...

Совршено средство од евтини состојки кое ќе ја светне рерната и...

На сите ни е познато дека сода бикарбоната има широка употреба, а исто така и оцетот. Но, кога се соединат заедно, добиваме вистинска хемиска...

Запечен КАРФИОЛ во рерна – се топи во уста!

Потребни состојки: 1 карфиол со средна величина или 2 помали Презла Зачинска сол или вегета, сол по избор Црвен пипер, црн пипер по вкус 1-2 јајца (во зависност од...

Прсти да излижеш: похуван модар патлиџан кој се топи во уста

Похуван модар патлиџан на два начини: Една посебна состојка му дава уште подобар вкус. Потребни состојки: 1 среден модар патлиџан 3 јајца 150 г брашно 100 г презли 150 г инстант...

Крофнички од рерна без масло и пржење, а вкусни и меки...

Прекрасни, премекички, со мирис на цимет, едноставни, без масло и пржење, а со самото тоа и поздрави... Потребни состојки: 40 г свеж квасец или 10...