Ставете 2 лимони во рерна и оставете ја подотворена вратата преку ноќ – како не сме се сетиле порано на ова? Генијално!

За убаво да ви мириса дома, најдобра свежина се постигнува кога ќе ги отворите прозорците ширум отворени. Но, во последно време кога ќе отвориме прозор, однадвор наместо свеж воздух добиваме чад и мирис на изгорена пластика.

За елиминирање на лошите миризби од домот послужете се со овој генијален трик, за што ви се потребни само рерна и 2-3 лимони.

Пред да одите на спиење, пресечете ги лимоните на половина и ставете ги во рерна, а вратата оставете ја подотворена.

Наутро кога ќе се разбудите, затворете ја вратата од рерна и вклучете ја на неколку минути.

Потоа исклучете ја рерната и оставете ја рерната повторно отворена.

Вашиот дом ќе мириса преубаво!

Претходна статијаЗа 10 дена исфрлете го сиот песок и камчиња од бубрезите – прочистете го целиот уринарен тракт со оваа житарица
Следна статијаВи го откриваме овој рецепт за крофни, за кој и професионалните готвачи би ви завидувале