Дома Тагови реформ

Таг: реформ

НАПРАВЕТЕ РЕФОРМ БЕЗ БРАШНО: Најпопуларната торта, а сите состојки се наоѓаат...

Реформ тортата можете да ја направите без брашно, а ќе биде вкусна како оригиналот. Познатата Реформ торта е класика на домашната кујна и е незаменлива...

ПОСНА РЕФОРМ ТОРТА: Богат вкус на ореви и чоколадо

Постојат безброј рецепти за реформ торта, а заедничкото за сите нив е богатиот вкус на ореви и чоколадо. Овојпат за читателите на НМД ги...

Реформ обланди – ги правам со години за секој празник –...

Рецепт и видео презентација на “Домашни рецепти” – реформ обланди. Ова се ситни колачи кои ги правам со години наназад за сите видови прослави...

РЕФОРМ ТОРТА, кремаста торта со чоколадо и ореви

Легендарната чоколадна торта, за некои луѓе најдобрата: прво Реформ, па се’ останато... Иако во нејзиниот рецепт нема многу состојки, нејзиниот вкус е карактеристичен и интензивен. Потребни...

Реформиран Реформ-колач – нова верзија – рецепт

Реформ-колачот но овојпат во изменето издание, па поради тоа и овој назив. Секој рецепт треба да се прилагоди според домаќинката и нејзините вкусови и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"