Дома Тагови рафаело бомбици

Таг: рафаело бомбици

Имаме фантастичен рецепт: Никогаш повеќе нема да купите Рафаело и Рошер...

Рецепт и видео презентација на Гурман Тв - Фантастичен рецепт за Рафаело и Фереро Рошер топчиња. Ова се најпознатите ситни колачиња - бомбици кои...

Брзи рафаело топчиња од пудинг и кокос – сите деца ги...

Фото и рецепт: Сања Милојевиќ – Рафаело топчиња. Мислам дека сите деца го сакаат овој колач. Јас ги направив без лешник и бадем, а доколку...

Конечно најдов одличен рецепт за рафаело топчиња – многу се вкусни,...

Здраво на сите, сакам со вас да го споделам овој рецепт кој навистина ме воодушеви и со вкусот и со леснотијата со која се...

Црно-бели топчиња или едноставно – мојата верзија на рафаело топчиња –...

Фото и рецепт: Бидулини Црно-белите топчиња се моја модификација на едноставниот рецепт за рафаело бомбиците. Добив идеја да ја поделам основната смеса на два дела,...

Рафаело топчиња без млеко во прав – готови за 10 минути

Многу едноставна постапка! Потребни состојки: 500 мл млеко 10 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 4 лажици густин - пченкарен скроб 130 г путер/маргарин 250 г кокос + 50 г за валкање...

ПОДОБРИ ОД РАФАЕЛО – кокос колачиња готови за 20 минути

Потребни состојки: 340 г брашно 270 г путер / маргарин 200 г шеќер 150 г кокос 1 јајце 50 г чоколадо за готвење 1 лажичка масло Малку шеќер во прав Малку бонбончиња или...