Дома Тагови природен лек за холестерол

Таг: природен лек за холестерол

Овој напиток за слaбеење го намалува и холестеролот: Пиjте 4 недели...

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Првпат добив холестерол на 42 години, а овој лек ми помогна...

Овој рецепт ќе ви помогне да се оcлободите од зголемениот холестерол и вишокот килогpaми. Сите состојки во овој напиток се многу здрави и ќе...

ЦЕЛЕР И ЛИМОН: Природен лек за дијабетес, триглицериди, холестерол, по 1...

Дијабетесот е најчесто метаболно заболување кое се смета за тивка епидемиja на 21-от век. Најчесто дијабетесот се карактеризира со зголемено ниво на шеќер во...

ЈАБОЛКАТА ГО БУТКААТ ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Еве колку оцет, а колку јаболка треба...

Јаболката се многу здраво овошје и речиси на сите ни е позната изреката „ дека едно јаболко дневно ги држи болестите подалеку од вас“,...

Два симптоми откриваат висок холестерол и без лабораториска анализа: лекарите откриваат...

Дијагностицирањето е секогаш најсигурно и најпрецизно после направена лабораториска анализа на кр-вта, особено кога станува збор за вредностите на холестеролот, но иста така, постојат...

Го уништува лошиот холестерол и ги пржи мастите – посилен од...

Овој природен лек честопати го препорачуваат и здравствените работници за помош на пациентите со висок холестерол. Што е зголемена концентрација на холестерол во крвта? За здрави...

Поздравете се со затнатите артерии, високиот притисок и лош холестерол, препородете...

Секој ден пијте од овој чудесен напиток кој ќе ги деблокира вашите затнати артерии, ќе го намали нивото на лошиот холестерол и крвниот притисок. Голем...

Запишете си го овој рецепт: Го исфрла холестеролот од телото, штити...

За слабеење и топење на мастите: Го чисти холестролот и го исфрла од телото, го подига имунитетот и штити од вирусни инфекции, го регенерира...

Секое утро пиев по половина чаша сок од зелка – веќе...

-Ги лекува речиси сите видови болести на желудник “Рецептот го прочитав некаде и го спроведов, зошто немав што да изгубам, а знаев дека зелката е...

Природни лекови за покачен холестерол и триглицериди без несакани дејства

"Овие лекови (за покачен холестерол и триглицериди) имаат улога и на антиоксиданти кои го штитат ѕидот на артериите, па дури некогаш се даваат и...