Дома Тагови предјадење

Таг: предјадење

СОЛЕНИ ШУБАРИ: Брзо, едноставно и декоративно предјадење

Многу вкусна закуска за секаква пригода. Состојките за фил по потреба и вкус може и да ги менувате. Секогаш, кога и да го направам,...

Специјалитет со компир: сите ќе ви бараат рецепт, зошто ова многумина...

I РЕЦЕПТ - Направете специјалитет со компир: Сите ќе ви бараат рецепт, бидејќи многумина ова не го пробале! Овие компирови топчиња се многу популарни...

Колку и да направите, малку ќе ви биде, од ова јадење...

I РЕЦЕПТ - Пиперки со сирење по сосем поинаков рецепт – толку вкусно, да не знаеш за доста…Совршени. Рецепт и видео прилог на Бојана...

Салата за 5 минути – една со сусам, втора со јајца...

Сусам салата за 10 минути готова – одлична за слави, прва се изедува, но може да се послужи и како предјадење како додаток на...

Посна солена бајадера, одлична за слави како предјадење, на многумина им...

Фото и рецепт: Јована Совршена е за посни слави како додаток на предјадењето, на многумина им се допадна. Потребни состојки: 800 г посен кашкавал 250 г маргарин 200 г...

Солена торта “Руска салата” – оригинален рецепт, за вкусна и свечена...

Фото и рецепт: Зорица Потребни состојки: 250 г крем сирење 3 лажици кисела павлака 2 лажици мајонез 1 лажичка лут сенф 2-3 млади кромитчиња или половина главица црвен кромид 2-3 лажици...

Брзо ароматично предјадење со јајца – готово за 5 минути!

Ароматично предјадење кое можете да го приготвите за само неколку минути! Потребни состојки: 8 варени јајца 200 г сирење 5 лажици мајонез 4 чешниња лук Постапка: Сирењето убаво издробете со вилјушка. Јајцата...