Дома Тагови предјадење

Таг: предјадење

ПОЛНЕТИ ЈАЈЦА: Славско предјадење за десетка – се прави додека трепнете,...

Ова предјадење одлично се вклупува на мрсна слава, родендени или некој свечен ручек. „Полнети јајца“ се познат деликатес и вкусшност претставуваат тврдо варени јајца,...

СОЛЕНИ РАФАЕЛО: Кремасти и сочни залчиња кои први се изедуваат од...

Кога и да имаме некаква прослава дома, јас поминувам најмалку два дена во кујна. Правам разни ситни колачи, салати и предјадења, така што сè...

ПОСЕН РОЛАТ: Вкусно и декоративно славско предјадење, а филот може да...

Ако се подготвувате за домашна посна слава, тогаш запишете си го овој одличен рецепт на Верица Николиќ. Ролатите се многу вкусни и декоративни, па...

ТОПЧИЊА ОД СПАНАЌ: Најдоброто славско предјадење што сум го направила досега...

Разновидните солени топчиња се омиленото славско предјадење. Најчесто се прават во големина од орев или пинг понг топче, што е доволно за залак-два, а...

Кога ќе ми останат јајца од Велигден, ги мешам со малку...

Во нашето семејство, јајцата се на менито речиси секој ден. После Велигден, пак, често ми остануваат околу десетина бојадисани јајца, кои сите знаеме дека...

Ова не се обични пржени лепчиња, ова се најдобрите лепчиња што...

Сите знаат како се приготвуваат пржени лепчиња, бидејќи се еден од омилените оброци за појадок кој се подготвува многу брзо. Но, ако ги намачкате...

„Не е похуван кашкавал – не можевме да погодиме што е,...

Кога за првпат го пробавме ова кај другарка ми Сашка, беше послужено како предјадење и на почетокот мислев дека е похуван кашкавал. Но, откако...

БРЗ ПОЈАДОК: Похувани топчиња од кои сите се воодушевени

Рецепт на Љубица. Овој рецепт е одличен за кога сакате да направите „чистка во фрижидерот“, нои исто така, многу е корисен за после велигден...

РОЛНИЧКИ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН И МЕЛЕНО МЕСО: Неповторлив вкус, ова јадење...

Модриот патлиџан им дава посебен вкус на јадењата, особено на оние со месо. Обично се приготвува како закуска, печен на тркалца во комбинација со...

ПОСНА ПИТА КАКО БАЈАДЕРА: Омилена е на славите, а многу едноставно...

Ќе ви претставиме два рецепти за солени „бајадери“ кои се одлични за славска трпеза, бидејќи освен што се вкусни, исто така се многу декоративни....