Дома Тагови предјадење

Таг: предјадење

БРЗ ЛЕТЕН РУЧЕК СО ТИКВИКИ КОЈ ДОСЕГА НЕ СТЕ ГО ПРОБАЛЕ:...

Мора да го пробате овој брз летен ручек од тиквички кој ги воодушеви сите и секогаш бараат репете! Тиквичките се секогаш идеален избор за топлите...

Едноставен, но фантастичен оброк – Похувани пиперки на малку поинаков начин,...

Едноставен, но фантастичен оброк - Похувани пиперки на малку поинаков начин, прсти излижавме, а децата побараа уште. Вака подготвени пиперки сигурно не сте јаделе...

ОВАА САЛАТА СО ВАРЕНИ ЈАЈЦА Е ПОВКУСНА И ОД PУСКАТА: Сестра...

Пред некој ден на гости ми дојдоа сестра ми и зет ми, а јас подготвив обилен ручек за сите убаво да се најадеме. Како...

МАФИНИ ПУФКИ: Брзи и многу вкусни, без капка масло

Денес сакам да ви откријам еден многу лесен рецепт за вкусни мафини кои брзо се приготвуваат и одлични се за појадок или вечера. Мафините...

ПИТА-ОРДЕВЕР ЗА 5 МИНУТИ: Свиткај, исечи и испечи – вкусно предјадење...

Се чини дека денес гостите повеќе ги ценат ордеверите отколку класично подготвените јадења за ручек од печено месо со гарнир. Ордеверите нудат разноликост во...

БРЗИ И ДЕКОРАТИВНИ ЗАЛЧИЊА: Лесно и брзо се прават, од евтини...

Направете убаво и декоративно новогодишно предјадење со кое ќе ја разубавите свечената трпеза. Како прв рецепт ви ги предлагаме „печурките“ кои се приготвуваат само...

ЕВТИНО НОВОГОДИШНО ПРЕДЈАДЕЊЕ ВО ОБЛИК НА ЗАЈЧЕ: Повеќето состојки ги имате...

Многу брзо и лесно направете фантаcтично новогодишно предјадење во облик на зајче. Предјадењата ја украсуваат секоја празнична трпеза, а гостите особено ги сакаат зошто...

НОВОГОДИШНО ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Го правам преку цела година, никогаш не е...

Ладните предјадења се омилени на свечените трпези затоа што изобилуваат со силни и впечатливи вкусови, лесни се за јадење и буквално се топат во...

СОЛЕНИ РОЛАТИ: Од една смеса добивам 2 различни – излеј, испечи,...

Ова е мојот омилен солен ролат кој е склон на модификации, па така, можете да добиете ролати со боја каква што ќе посакате. Бисквитот...

БЕЛА ПИВТИЈА СО ЈОГУРТ: Свечено предјадење кое секогаш цело се изедува...

Можеби се сеќавате на овој рецепт од амбалажата на кесичката со желатин, а уште многу одамна го приготвуваа нашите баби и мајки за некои...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"