Дома Тагови правило во брак

Таг: правило во брак

Жената почнува да гледа по други мажи поради една работа: Според...

Постојат мажи кои ги сакаат своите жени, ги почитуваат и никогаш не ги изневеруваат, а има и такви кои немаат почит кон своите сопруги...

Исповед на разведена жена: Сега некоја друга го милува како што...

Искрена исповед на една жена која се paзвела од својот сопруг: „Бевме во брак 15 години, а сега останав caма поради мојата сyпериорност која...

МИСЛЕЊЕ НА ЖЕНА: Драги сопружници, нека не ви биде жал ако...

Со текот на времето во бракот доаѓа до еден вид на разидување, несогледување на потребите на партнерот, недостиг на време за меѓусебни разговори.. Иако...

ДОКТОР МИЛИВОЕВИЌ: Паровите не треба да дозволат родителите да им се...

ДОКТОР ЗОРАН МИЛИВОЕВИЌ: Паровите не треба да дозволат родителите да им го уредуваат животот, мора да постои граница. Психотерапевтот д-р Зоран Миливојевиќ за желбата...

Сакав да се разведам зошто засакав друга жена, ама после ова...

При склучување на бракот му даваме ветување на партнерот дека со него ќе остариме и ќе бидеме заедно во добро и лошо. Од овој...

Само на овој начин успеав да го спасам бракот, а сега...

Постојаните расправии се едни од најчестите проблеми во бракот. Поради постојаните и секојдневни обврски и с трес на кој сме постојано изложени, луѓето се...

Кумата ми го спаси бракот, ми рече еднаш да излезам и...

Кога решив да се венчам пред олтарот со Даниел на 23-годишна возраст, ме предупредија дека сум уште млада, дека љубовта ќе го изгуби својот...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по...

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да пораснете со вашата баба, вашите...

Правилото 3×3 ми го промени бракот: Со маж ми сме посреќни...

Родителството најчесто ја менува секоја врска, а времето што претходно сте го поминувале заедно со партнерот се претвора во континуирана низа одговорности. Ова е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"