Дома Тагови пост

Таг: пост

ПОСНИ МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТИ НА ВОДА: Сирење, качамак од зелје, сос

Во кујната на манастирот Рукумија денес се приготвуваат вкусни јадења, посни на вода, без масло. За сите кои постат ова се одлични рецепти кои...

ДЕНЕС ЗАПОЧНА БОЖИЌНИОТ ПОСТ: Од овие посни јадења нема да бидете...

Божиќните пости започнуваат на 28 ноември и траат до 6 јануари 2022 година. Постот значи префрлување на поинаква исхрана, а што треба да јадете...

ПОСТ НА СОКОВИ – ПРИРОДНО ЛЕКУВАЊЕ ЗА СИТЕ БОЛЕСТИ

Голем број познати лекари, особено оние наклонетите на природната медицина, препорачуваат лекување со гладување и лекување со помош на сокови и чаеви. Најпознатиот метод...

Ако ова го јадете додека постите, тоа е како да сте...

Д-р Воислав Перишиќ објасни како правилно да се пости! Гастроентерологот д-р Воислав Перишиќ беше гостин во ТВ Прва и зборуваше за правилата на постот. Популарниот...

Дали и кога смеете да имате односи со партнерот во време...

Брачни односи во посни и празнични денови “Не одделувајте се еден од друг – освен по договор за некое време, за да постите и даМу...

Проверете дали правилно постите и не си го нарушувате здравјето

Бидејќи за време на пост привремено се исклучуваат одредени групи продукти, потребно е да се заменат co друга група - житарки, овошје, зеленчук, риба и...