Дома Тагови посни ванилици

Таг: посни ванилици

КОЛАЧИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Старински ПОСНИ ванилици со џем

Овие ванилици се посни, но секако, можете да ги приготвите и во масна варијанта доколку користите путер или маст. Овие колачи се печат во...

ВКУС КОЈ ВЕДНАШ ЌЕ ВЕ ОСВОИ: Сите ги сакаат овие ПОСНИ...

Многу вкусни ситни колачи кои се топат во уста. Ова се омилените посни ванилици, сите ги сакаат бидејќи се меки и се топат во...

РЕЦЕПТ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈДОБАР – Најмеки ванилици кои се топат во...

Во 2015 година овој рецепт на Александра за нејмеките ванилици – беше прогласен за најдобриот празничен рецепт од страна на Познатиот сајт за храна...

НАЈМЕКИТЕ ВАНИЛИЦИ – Рецепт кој вреди да си го запишете, официјално...

I РЕЦЕПТ НАЈМЕКИТЕ ВАНИЛИЦИ – Рецепт кој вреди да си го запишете, прогласен за најдобар! Во 2015 година овој рецепт на Александра за нејмеките ванилици...

Посни колачи кои се топат во уста – рецепт за старински...

Рецепт и видео презентација на “Мое Катче” – Колачиња кои се топат во уста. Овие ванилици се посни, но секако, можете да ги приготвите...

Ванилици кои се топат во уста (посни): Повеќе нема никогаш да...

Рецепт и видео презентација на “Мое Катче” – Колачиња кои се топат во уста. Овие ванилици се посни, но секако, можете да ги приготвите...

Ванилици со мак, ако ги направите со посен маргарин – ќе...

Фото и рецепт: Светлана Нешковиќ Домашните многу ги сакаат ванилиците, а овој рецепт ми се допадна зошто може да се прави и во посна варијанта....

Посни МАК ванилици – Нов вкус во кој ќе се вљубите,...

Фото и рецепт: Светлана Нешковиќ Потребни состојки: 250 г маргарин омекнат 130 г шеќер во прав 1 ванилин шеќер 1 портокал – рендана кора 300 г универзално брашно 200 г мак Постапка: Маргаринот...

Ванилици во посна варијанта со пиво и масло, многу вкусни

Овие ванилици се неибежни во време на пост, превкусни се. Потребни состојки: 2 шолји масло (околу 500 мл) 1 шоличка пиво (околу 50 мл) 2 шолји шеќер во...

Наједноставните, највкусните и најстаринските ванилици со ореви, мирисаат на ванила и...

Потребни состојки: 350 г брашно 250 г маргарин / путер 80 г шеќер 100 г мелени ореви 1 белка За валкање: 250 г шеќер во прав + 2 ванилин шеќер Постапка: Замесете...