Дома Тагови посна песок торта

Таг: посна песок торта

Многу едноставна, брза, евтина и огромна – Новата песок торта која...

Познатата „песок торта“ или порано позната и како „Интерконтинентал“, а можеби во старите тефтери можете да ја најдете и под некое друго име, може...

ПОСНА ПЕСОК ТОРТА: Сите нè воодушеви, за 10 минути ја направив,...

Познатата песок торта може да се направи во посна или непосна варинта, зависи какви состојки ќе користите. Целата е кремаста, нема потреба од печење....