Дома Тагови појадок

Таг: појадок

Редовниот појадок може да ви го подобри животот, еве зошто е...

Веројатно сте чуле безброј пати дека појадокот е најважниот оброк во денот. Но, ако не сте од оние што редовно јадат наутро, можеби следниве...

“Појадокот изедете го сами” – е тотална бесмислица, а јас ви...

Појадокот е зло и задолжително да го прескокнувате – тврди Лео Бокерија, прочуен кардиолог! Познатиот кардиолог со години живее според овој принцип. Популарниот советски и руски...

Одличен појадок за 10 минути – “Пржени” лепчиња од рерна

Фото и рецепт: Снежана Кнежевиќ Брз и вкусен појадок. На овој начин лепчињата најмалку впиваат масло. Потребни состојки: 5-6 јајца 200 г ситно сирење 500 мл млеко 1 лажичка морска...

Палента со сирење: најкремастиот и најздрав појадок

Направете си здрав појадок и уживајте во совршениот вкус кој ќе ве врати во детството... Потребни состојки: 200 г палента ¾ лажичка сол 25 г путер 50 г свежо...

Одлична идеја за супер појадок – едноставно а вкусно и ефектно!

Се приготвува во калап за куглоф и освен што е декоративно и интересно, премногу е вкусно! Потребни состојки: 1 векна леб 4 јајца 3 домати 500 г шунка или...

Мини пирошки од компир – излегуваат 80! Вкусна закуска за пред...

Имаат одличен вкус и кога се топли и кога ќе изладат. Потребни состојки: 850-900 г компир, 45 г путер/маргарин, 150 г гриз, 100 г брашно, 1 јајце, 1 лажичка сол и презла...

За 5 минути се приготвува, се јаде наутро: го топи холестеролот...

Секој од моќните состојки содржани во овој појадок има низа благодети, а заедно функционираат како енергетска бомба која е идеална за почеток на денот. Овој...

Екстра вкусни и меки земички за појадок со кои ќе ги...

Многу вкусни и меки како душа! Потребни состојки: ½ сув квасец, 1 лажичка шеќер, 1 лажичка сол, 200 мл млака вода / млеко, 300 г брашно, 1 јајце и маслку масло....

Ако имате маснотии: ЧУДО од појадок со кефир, ленено, суви сливи…за...

Голем број експерти го препорачуваат овој појадок. Преполн е со витамини и минерали кои се многу важни за нашето здравје, за изгледот на косата,...

Мрзлива пита за појадок – готова за 10 минути

Потребни состојки: 6 парчиња сув леб 70 г кашкавал 70 г сирење 400 г кисело млеко 1/2 лажичка сода бикарбона шарена сол по вкус 20 г путер 4 јајца Постапката погледнете ја во...