Дома Тагови појадок

Таг: појадок

Одличен појадок за 10 минути – “Пржени” лепчиња од рерна

Фото и рецепт: Снежана Кнежевиќ Брз и вкусен појадок. На овој начин лепчињата најмалку впиваат масло. Потребни состојки: 5-6 јајца 200 г ситно сирење 500 мл млеко 1 лажичка морска...

Палента со сирење: најкремастиот и најздрав појадок

Направете си здрав појадок и уживајте во совршениот вкус кој ќе ве врати во детството... Потребни состојки: 200 г палента ¾ лажичка сол 25 г путер 50 г свежо...

Одлична идеја за супер појадок – едноставно а вкусно и ефектно!

Се приготвува во калап за куглоф и освен што е декоративно и интересно, премногу е вкусно! Потребни состојки: 1 векна леб 4 јајца 3 домати 500 г шунка или...

Мини пирошки од компир – излегуваат 80! Вкусна закуска за пред...

Имаат одличен вкус и кога се топли и кога ќе изладат. Потребни состојки: 850-900 г компир 45 г путер/маргарин 150 г гриз 100 г брашно 1 јајце 1 лажичка сол презла (лебни...

За 5 минути се приготвува, се јаде наутро: го топи холестеролот...

Секој од моќните состојки содржани во овој појадок има низа благодети, а заедно функционираат како енергетска бомба која е идеална за почеток на денот. Овој...

Екстра вкусни и меки земички за појадок со кои ќе ги...

Многу вкусни и меки како душа! Потребни состојки: ½ сув квасец 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 200 мл млака вода / млеко 300 г брашно 1 јајце Маслку масло За премачкување: 1 жолчка Сусам...

Ако имате маснотии: ЧУДО од појадок со кефир, ленено, суви сливи…за...

Голем број експерти го препорачуваат овој појадок. Преполн е со витамини и минерали кои се многу важни за нашето здравје, за изгледот на косата,...

Мрзлива пита за појадок – готова за 10 минути

Потребни состојки: 6 парчиња сув леб 70 г кашкавал 70 г сирење 400 г кисело млеко 1/2 лажичка сода бикарбона шарена сол по вкус 20 г путер 4 јајца Постапката погледнете ја во...

За идеална вечера или појадок потребни ви се само 15 минути...

Нешто брзо, лесно и едноставно за појадок или вечера... Потребни состојки: 1 јајце 200 мл јогурт 400 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажичка сол 130 г сирење 130 г кашкавал 130...

Пишии на мој начин: Ова често им го правам на своите...

Потребни состојки: 500 г брашно 1 јогурт (чашка) 100 мл млако млеко 1 јајце 1 свеж квасец Мала лажичка сол Постапка: Во млако млеко ставете го издробениот квасец и една лажичка шеќер....