Дома Тагови пита со мелено месо

Таг: пита со мелено месо

ПИТА СО МЕСО – брзо и многу вкусно, рецепт за десетка

Питата со мелено месо за многумина е омилена, токму поради неодоливиот вкус и нејзината брза и едноставна подготовка. Се прави со готови кори, но...

ИЗЛЕГУВААТ 4 ПИТИЧКИ: како пастрмајлија со мелено месо, преубаво мириса кога...

Кога ќе ја пробате оваа пита, ќе се воодушевите од вкусот. Рецептот го најдов на интернет и на почетокот се сомневав дека е толку...

БРЗА ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ: се пече кратко време, а се...

За овој рецепт потребни ви се само 5 минути за да ги измешате состојките. Она што е поразлично за подготовка на оваа пита е...

ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ И МЕЛЕНО МЕСО: Во неа се вљубив...

Толку сочна и толку вкусна, не верував дека толку добро ќе излезе. Оваа пита им ја препорачувам на сите да си ја направат, а...

Оваа пита со готови кори остава најголем впечаток на трпезата и...

Главни состојки: 500 г кори за пита (потребни се околу 10 листови) Фил: 500 г мелено месо 2 главици кромид 1 рака сечкан магдонос Сол, црн пипер 100 мл масло За прелив: 200...